Acronia - skupina historického tance

Nabídka

Nevíte, jak oživit Váš firemní večírek? Chcete zažít něco netradičního a překvapit Vaše známé? Pak jsme tu právě pro Vás.

Vyzkoušejte taneční skupinu Acronia a poznejte půvaby krásných dívek, historických kostýmů a ladných pohybů dobových tanců.

Jednotlivá taneční pásma trvají 8 – 15 minut. Vedle historických kostýmů při nich využíváme také velké množství dobových rekvizit a na Vaše přání můžeme do zábavy zapojit také publikum.

O tancích z období gotiky se nedochovaly prakticky žádné písemné doklady. Na základě studia dalších pramenů se však snažíme co nejlépe přiblížit nejen tehdejší choreografii, ale i módě. Vycházíme převážně z dobových obrazů, církevních spisů či hudebních děl, a tak má divák jedinečnou možnost zažít doslova živoucí historii. Gotický tanec je charakteristický především svým rytmickým krokem, skoky a poskoky doprovázenými zvukem píšťalky, bubínku, loutny a jiných nástrojů. Lidové nebo-li venkovské tance oslavují přírodní a životní cykly jako slunovrat, májové slavnosti, dožínky, vinobraní a další. Tance oživují šátky, košíky, větévky, kuchyňské náčiní a jiné.

Dvorské či také šlechtické tance se vyznačující ladností, půvabem a vznešenou elegancí. Zavedou Vás do prostředí dvorních slavností, korunovací nebo oslav církevních svátků. Rekvizitami jsou loutky, bubínky, barevná dřívka, věnečky, svíce a mnohé další.

O vystoupeních z období renesance víme více podrobností díky zápisům tanečních mistrů či jejich žáků. Renesanční tance určuje střídání pomalé a rychlé chůze prokládané specifickými tanečními prvky, skoky a úklonami. V renesanci dvorní společnost začíná stále častěji přejímat také prvky lidové, stejně jako se do venkovských slavností promítají zvyky šlechty. Dvorské šlechtické tance zaujmou přehlídkou nádherných kostýmů, párovými choreografiemi a velkým využitím masek, květin, šátků, vějířů, kastanět a dalších.

Veselé lidové tance venkovanek jsou situovány do prostředí karnevalů, maškarád, kuchyní, venkovských stavení, lidových i náboženských slavností. Atmosféru opět dotváří rekvizity v podobě bubínků, šátků, věnců, loutek, pohárků atd.

Reje cikánské, masopustní či tance s ohněm jsou zábavou potulných kejklířů a divadelníků, jsou proto živé, dramatické, skočné, čerpají z lidových prvků. Pro jejich obohacení nabízíme také věštění budoucnosti z karet. Výklad provádíme z klasických i speciálních tarotů nebo vykládacích či lenormandských karet.